Belsat

logo_Belsat
Belsat jest jedynym, niezależnym, białoruskojęzycznym kanałem telewizyjnym. Został utworzony w 2007 roku przez grupę białoruskich i polskich dziennikarzy w ramach Telewizji Polskiej S.A., we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz kilkoma europejskimi rządami i fundacjami.

Misją Belsat jest dostarczanie widzom rzetelnych informacji, promocja kultury i języka narodowego na Białorusi oraz zwalczanie dezinformacji w krajach, o których mowa w prokremlowskich mediach.

Belsat nadaje około 21 godzin na dobę przez cały rok w języku białoruskim i rosyjskim. Oryginalne treści przygotowuje prawie 300 współpracowników, w tym dziennikarze z krajów postsowieckich oraz redaktorzy i technicy w Polsce. Dodatkowe materiały informacyjne są dostarczane przez korespondentów w głównych stolicach europejskich.

Kanał zrealizował prawie 200 filmów dokumentalnych, skupiających się na odkrywaniu na nowo niesowieckich aspektów białoruskiego dziedzictwa, czy eksponowaniu różnych trudności dzisiejszego życia w byłych republikach radzieckich.
poster
00:00
--
/
--
Zapytaj o kanał >  +48 22 734 48 90 Pełna lista kanałów >